Emmvee, 395W PV Module, MC-4 Compatible, 1200mm (~47.27”) PV Wire, 35mm Black Frame Black -Sheet, BOB, 72 Cell Mono, 20A Max Fuse, 1500VDC, No PTC, 10/25 Warranty, E395M72-B
48 people are viewing this product right now
Out of stock
| Weight | 50.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 78.46 × 39.61 × 1.38 in |
| MPN | E395M72-B |
Dear Valued Customers,
Contact Information:
Phone: 702-608-8385
Email: in**@*********sa.com
Solar panels typically come in two common sizes, either 65”x39” or 78”x39”, depending on the number of cells. It’s essential to consider the dimensions when planning for transportation. Make sure there is adequate space in your vehicle to accommodate your purchase securely. We value your business and are dedicated to providing you with a seamless experience. If you have any questions or require further assistance, please do not hesitate to get in touch.